Usuwanie oznakowań poziomych

Usuwanie oznakowań poziomych

Dzięki wieloletniej specjalizacji w malowaniu natryskowym oznaczeń w magazynach i na drogach posiadamy duże doświadczenie z technikami nanoszenia oznaczeń poziomych na różnego rodzaju powierzchniach. Zyskane wiedza i doświadczenie pozwalają nam również świadczyć profesjonale usługi w zakresie usuwania oznakowań poziomych.

Usuwanie oznakowań poziomych często jest niezbędne, nie tylko w sytuacji, kiedy konieczna jest chociażby zmiana organizacji ruchu w obiektach przemysłowych, ale również, kiedy potrzebne jest odnowienie istniejącego oznakowania. Skuteczne usuwanie starego oznakowania poziomego jest podstawą dobrze przygotowanego podłoża pod malowanie nowych oznaczeń. Stosujemy dwie metody – chemiczną oraz mechaniczną.

Usuwanie linii wodą pod ciśnieniem

Z podłoża betonowego lub asfaltowego  – w tym przypadku czynnikiem roboczym jest woda poddana wysokiemu ciśnieniu, w zależności od potrzeby dochodzącemu do 2500 bar. Usuwanie oznakowania poziomego wodą jest neutralne z punktu widzenia środowiska i przyjazne dla podłoża.

Nie zachodzi tu konieczność użycia innych środków ściernych lub toksycznych. Usuwanie linii wodą najlepsze efekty daje na powierzchni asfaltowej lub betonowej zacieranej na ostro. Idealnie sprawdza się przy usuwaniu oznakowania z kostki betonowej.

Usuwanie linii wodą pod ciśnieniem
Chemiczne usuwanie linii

Chemiczne usuwanie linii

Chemiczne usuwanie starego oznakowania poziomego z posadzki betonowej i epoksydowej odbywa się przez nałożenie ręczne lub maszynowe specjalnej substancji mającej na celu rozluźnienie i rozpuszczenie warstwy farby.

Metoda ta pozwala na usuwanie linii i oznaczeń BHP bez ingerencji w strukturę posadzki, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy obiekt magazynowy jest wynajmowany i podlega rygorystycznym warunkom zdania hali po zakończeniu okresu najmu.

USUWANIE OZNAKOWANIA POZIOMEGO – JAKIE METODY?

Przy realizacji zleceń związanych z malowaniem oznakowania poziomego często spotykamy się z zapytaniami związanymi z usuwaniem starego oznakowania. Najczęstszą przyczyną takich zapytań jest zmiana organizacji ruchy, nowe koncepcje organizacyjne w halach magazynowych czy po prostu doczyszczenie posadzki w obiekcie przemysłowym przed jego opuszczeniem przez najemcę. Często warunkiem rozpoczęcia wyznaczania i malowania nowego oznakowania najpierw należy usunąć stare oznakowanie poziome. Starannie przygotowane podłoże jest konieczne do rozpoczęcia jakichkolwiek dalszych prac. MalowanieLinii.pl również świadczy usługi w zakresie usuwania oznakowania poziomego.

Oznakowanie poziome usuwamy za pomocą trzech metod:

  • mechanicznej – do pozbycia się oznaczeń na posadzce betonowej wykorzystujemy szlifierkę diamentową podłączoną do odkurzacza przemysłowego. Metoda ta ingeruje w strukturę podłoża;
  • chemicznej – ta metoda nie narusza w żaden sposób podłoża i polega na naniesieniu specjalnych środków, które rozpuszczają farbę, ułatwiając jej usunięcie.
  • wodnej pod ciśnieniem – jest to metoda usuwania oznakowania poziomego najczęściej stosowana na drogach, parkingach i na placach manewrowych wokół zakładów i hal magazynowych. Woda pod ultra wysokim ciśnieniem z powodzeniem usuwa oznakowanie cienkowarstwowe i grubowarstwowe z asfaltu czy betonu bez uszczerbku dla podłoża. Z/w na brak konieczności stosowania dodatkowych środków chemicznych czy ścierniw, metoda ta jest przyjazna dla środowiska i ludzi.

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zeskanuj kod i dodaj nas do swoich kontaktów